O metodzie

HiddenMind to metoda pracy z całym potencjałem człowieka: jego system mentalnym, emocjonalnym, duchowym, oraz ciałem fizycznym. Jej twórcą jest Tom Griffin, ale podstawy tej metody stworzył i opracował nieżyjący już australijski terapeuta i kinezjolog Cameron Dawson. Tom był uczniem Camerona i po wielu latach pracy jako terapeuta, kiedy rozwijał system Camerona i dołożył do niego nowe wiadomości i protokoły – stworzył swoją własną metodę.

HiddenMind opiera się na koncepcie umysłu podświadomego, którego odkrywca był austriacki lekarz neurolog i twórca psychoanalizy Zygmunt Freud a po nim jego uczeń Carl Gustav Jung. Współcześnie, nie tylko psychologowie wiedza czym jest umysł podświadomy, ale pojęcie to weszło już do naszego potocznego języka. 

Dla przypomnienia – każdy człowiek ma 3 jaźnie: Umysł Świadomy. Podświadomy i Nadświadomy.

Umysł Świadomy to ten, którego używany na co dzień, w zwykłych,codziennych sprawach: kiedy uczymy się, bawimy, czytamy, kiedy chcemy przejść przez ulicę. Jest ona połączona z narządami zmysłów. Można porównać ją do pamięci podręcznej komputera… Jest to bardzo ograniczona jaźni, ponieważ kiedy idziemy spać – to ona również się wyłącza i dlatego nie wiemy co się z nami i wokół nas dzieje gdy śpimy, lub gdy jesteśmy znieczuleni podczas np operacji lub gdy stracimy świadomość na wskutek nadużycia alkoholu czy wypadku… Ewolucyjnie, możemy powiedzieć, że  jaźń ta jest człowiecza, ludzka, związana z naszym gatunkiem, rozwojem, osiągnięciami cywilizacyjnymi. Jest to jaźń stosunkowo młoda, ponieważ związana jest z ewolucją mózgu ludzkiego i powstaniem neo-kory, czyli tej części mózgu, która jest odpowiedzialna za typowo ludzkie umiejętności i zachowania.  Liczy sobie „zaledwie” ok… 200 tysięcy lat, ponieważ właśnie tyle lat liczy sobie najstarsza znaleziona czaszka naszego praprzodka, która miała podobną wielkość do czaszki współczesnego człowieka.                  

Umysł Podświadomy to bardzo potężna wewnętrzna, pozostająca zwykle poza procesami świadomymi, czyli takimi z których zdajemy sobie sprawę, jaźń w której są zapisywane wszystkie nasze przeżycia i doświadczenia. I to już od okresu prenatalnego, od momentu, kiedy utworzyła się nasza pierwsza czująca i odbierająca bodźce ze środowiska komórka, zwana zygotą. Jest ona czującym i odbierającym bodźce ze środowiska Umysłem rejestrującym to co dzieje się z nami i wokół nas, w organizmie Mamy, w rodzinie… Ta pierwsza komórka jest już w stanie zarejestrować fakt czy jesteśmy mile widziani na tym świecie, czy pojawiamy się nie w porę i jesteśmy ciężarem i problemem dla naszych rodziców, czy wszyscy członkowie naszego rodzinnego „klanu” akceptują nasze pojawienie się na świecie i cieszą się z naszego pojawienia się. Umysł podświadomy rozwijającego się człowieka jest w stanie zarejestrować czy wewnętrzne środowisko jest sprzyjające, czy ma wystarczająca ilość składników odżywczych, czy do sytemu Mamy wkradły się szkodliwe wirusy, bakterie, grzyby, toksyny czy metale ciężkie.

Umysł Nadświadomy to taka jaźń z którą nie każdy umieją się komunikować mistycy, osoby głęboko uduchowione, które mają znacznie wyższe i głębsze wglądy niż zwykli śmiertelnicy 

Wszystkie nasze doświadczenia, przeżycia i  problemy są zapisywane w ciągu naszego życia w naszym umyśle podświadomym, który jest naszą pamięcią operacyjną a jednocześnie swego rodzaju kontenerem zawierającym tak naprawdę znacznie szersze informacje o nas, ponieważ także przechowuje w swojej przestrzeni informacje z naszych wcześniejszych wcieleń, wrażenia, upodobania, emocje, pamięć o ludziach, z którymi się zetknęliśmy.   Bardzo poważne i  głębokie problemy U podstawy mózgu na szczycie rdzenia kręgowego, prawie u nasady szyi, leży najstarsza część myślących komórek zwana mózgiem gadzim. To najbardziej pierwotna i niezależna od świadomości część mózgu. Zbudowana jest podobnie jak mózgi gadów współczesnych i być może dinozaurów. Anatomicznie to: podwzgórze z gruczołami przysadki i szyszynki,  rdzeń przedłużony i móżdżek. Ta część mózgu nie podlega kontroli świadomości i realizuje pierwotne instynkty: przetrwania i ochrony życia (w tym oszczędzania energii na wypadek zagrożenia i trzymania się tego co znane), oznaczania i obrony terytorium, formowanie grup społecznych wraz z ich hierarchią, reagowanie na osobniki tego samego gatunku – walka, zaloty lub podporządkowanie.

Zadaniem mózgu gadziego jest utrzymywanie ciała przy życiu. To tutaj powstaje uczucie głodu (które mimo diety zmusza nas do zjedzenia ciastka),  pragnienia, senności oraz … motywacji do działania. Mózg gadzi kontroluje stan pobudzenia umysłu, czuwania i przytomności – to ON organizuje nam codzienne czynności. Mózg gadzi przejmuje kontrolę nad całym organizmem w chwilach zagrożenia, które zawsze traktuje jak potencjalne zagrożenie utratą życia. To ON przy współpracy z hipokampem i ciałami migdałowatymi uruchamia reakcję stresową i mechanizm uciekaj albo walcz tj.: wydzielanie odpowiednich hormonów, mobilizacja ośrodków ruchowych, pobudzanie układu sercowo-naczyniowego oraz „wyłączenie” kory mózgowej i przejście w „tryb automatyczny” – to zatrzymuje racjonalne myślenie, oszczędza energię i skraca czas reakcji. Mózg gadzi „trzyma w pogotowiu” ogromne ilości energii, która zostaje uruchomiona w chwilach zagrożenia – dzięki czemu rozwijamy zawrotne prędkości uciekając przez psem, skaczemy przez mur wyższy od nas, wyciągamy dziecko z płonącego domu i sami ważąc 45 kg podnosimy ciężary godne mistrzów świata, by uratować sobie lub komuś życie.

Mechanizm ten ma także działania uboczne – mózg gadzi blokując energię na wypadek zagrożenia życia nie pozwala na żaden nieuzasadniony wysiłek. To ON stwarza motywację do działania lub jej brak i to ON odpowiada za zniechęcanie nas do podejmowania działań wymagających wydatkowania energii. To ta najbardziej pierwotna i niezależna od świadomego umysłu część mózgu decyduje o zarządzaniu najcenniejszym naszym dobrem: naszym życiowym czasem.

JAK WYGLĄDA TERAPIA METODĄ HIDDENMIND

Podczas pracy, terapeuta łączy  się z Umysłem Podświadomym osoby z którą pracuje i sprawdza czy wszystkie systemy i układy są podłączone w odpowiedni sposób. Czy pracują prawidłowo organy, gruczoły; półkule mózgowe, płyn rdzeniowo – mózgowy, Czy kości czaszki zintegrowały się  ze sobą w odpowiedni sposób? Czy kręgi w kręgosłupie oraz dyski międzykręgowe są we właściwych pozycjach, oraz sprawdza jak działa system energetyczny człowieka: jego czakry, meridiany, pola auryczne itp… Jeśli nie, to należy dociec coś się stało i na którym etapie życia: czy to było w okresie prenatalnym, czy podczas porodu czy później, kiedy organizm rozwijał się już samodzielnie. Czy powodem był przeżyty szok: fizyczny, mentalny i emocjonalny, wirusy, bakterie, grzyby, szczepienia, wady genetyczne, które odpaliły sie od przodków, czy coś jeszcze innego… 

Uzdrowienie odbywa się dzięki dotarciu do informacji i odkryciu momentu – kiedy ciało przestało pracować prawidłowo w 100 procentach i z jakiego powodu. Czy to było w okresie prenatalnym, albo podczas trudnego procesu narodzin, czy tez na późniejszych etapach życia…Już samo dotarcie do tej informacji i wyciągnięcie jej z Umysłu Podświadomego do Świadomego powoduje, że ciało zaczyna się korygować i często już od razu osoba odczuwa natychmiastową poprawę. To bardzo proste, prawda? Niektórym może się to wydawać nawet za proste… Ale PRAWDA JEST ZAWSZE PROSTA… To nasz mózg komplikuje wszystko i gmatwa… 

DŹWIĘKI KOREKCYJNE

W korekcji HiddenMind oprócz protokołu, który pozwala dociec co i kiedy wpłynęło na ciało diagnozowanej osoby – do zrównoważenia odkrytych dysfunkcji używane są specjalne dźwięki korekcyjne. Mają one szczególne częstotliwości dźwiękowe lub harmoniczne. Instrumenty użyte w tej terapii pochodzą z Tybetu i Bali, z kultury wedyjskiej oraz hinduskiej (zwykle stare, pochodzące z XVII, XIX stulecia i wykonane przez osoby o wysokich przymiotach duchowych). Składają się na nie dźwięki mis, dzwonów, rogów, talerzy, gongów i całego szeregu instrumentów orientalnych, których używają od tysięcy lat mnisi i kapłani do przekazania niezbędnych informacji z podświadomości do świadomości człowieka a więc do jego biologicznego i fizjologicznego wymiaru. 

Dźwięki, które są używane w HiddenMind mają dokładną wysokość i harmoniczną, która wzmacnia energię i częstotliwości ciała do dziesięciu tysięcy razy, by podnieść je do stanu, w którym następuje korekcja. Na przykład, jeśli u obecnie czterdziestoletniej osoby uszkodzony został jakiś meridian w czwartym miesiącu w łonie matki i przez to rozwinął się on tylko w 30% swojego potencjału, potrzebny jest ogromny skok częstotliwości by przywrócić ten stan do normalności. Umysł podświadomy ma niesamowitą zdolność do wykorzystywania częstotliwości dźwięku, by wpłynąć na wytwarzanie komórek, organów, kości, tkanek i krwi. Częstotliwości dźwięku mogą radykalnie zwiększyć zdolność zdrowienia i przywrócić homeostazę i równowagę.  Od lat korzystają z nich różni specjaliści na całym świecie w celu pobudzenia rozwoju neuronów u dzieci ze specjalnymi potrzebami, dotyczy to zwłaszcza muzyki Mozarta. Częstotliwości dźwiękowe, których używamy w HiddenMind składają się z pojedynczych dźwięków, jak i ich kombinacji. Używamy połączenia specjalnych częstotliwości dźwiękowych oraz specjalnych afirmacji do naprawy meridianów.  Mają one niesamowitą zdolność do przekształcania negatywnego ładunku emocjonalnego w organach, gruczołach, kościach oraz meridianach i czakrach w pozytywny. Towarzyszą im specjalnie dobrane dźwięki kamertonów.

Dźwięk niesie ze sobą potężne częstotliwości, które wpływają na nasz nastrój i emocje. Kiedy słyszymy piękną muzykę, wpływa to na nas natychmiast, podnosząc nam nastrój i przenosząc nas w stan wielkiej radości lub smutku. 

W Biblii, w Księdze Rodzaju jest napisane: „Na początku było Słowo, a Słowo było Bogiem”,  co oznacza, że całe stworzenie powstało z częstotliwości i energii.