Terapia dzieci specjalnych potrzeb

Terapia dzieci specjalnych potrzeb

Szczególnie ważna jest dla mnie praca z dziećmi specjalnych potrzeb. Zalicza się do nich dzieci z ADHD, ADD, Autyzmem, Zespołem Aspergera i innymi problemami emocjonalnymi. Dzięki metodzie HiddenMind praca z tymi dziećmi jest bardzo skuteczna. Zwykle już po pierwszej wizycie widać zmiany w funkcjonowaniu i zachowaniu dziecka, po 2-3 wizytach bardzo często problem w ogóle znika. W przypadku Autyzmu – potrzeba regularnej pracy przez 1 – 1,5 roku, ale efekty są widoczne po każdej korekcji. Moi mali pacjenci ze Spectrum Autystycznym w trakcie terapii przechodzą podobne fazy: najpierw się wyciszają i poprawia się im koncentracja, następnie zaczynają postrzegać swoją odrębność; przestają mówić o sobie w trzeciej osobie, tylko  w pierwszej, zaczynają się wstydzić… poprawia się mowa, myślenie, zadają  pytania i formułują prośby adresowane do rodziców. Po roku zwykle potrzebują zmienić przedszkole ze specjalnego na  integracyjne, ponieważ zaczynają wyróżniać się bardzo wyraźnie na tle swoich kolegów. Są w stanie powiedzieć wiersz na akademii czy zaśpiewać piosenkę. Wielu z nich uczy się później w szkołach integracyjnych. 

To co jest ważne w przypadku dzieci specjalnych potrzeb to to, że wszystkie z nich mają problemy z trawieniem i prawidłowym wypróżnianiem się. Często też, okazuje się podczas korekcji HiddenMind, że na ich stan, wpłynęły szczepienia w pierwszych trzech latach życia. Mają zniszczone jelita i system trawienny, więc praca z nimi polega na jego odbudowaniu. Wiąże się to ze specjalną dietą, którą wdrażamy równolegle z terapią. Głównie opieramy się na diecie GAPS dr Natashy Campbell McBride, która jest neurologiem i dietetykiem. Ponieważ sama miała dziecko autystyczne, więc metodą głębokiej obserwacji i prób – stworzyła system odżywiania,który pozwala znacznie poprawić funkcjonowanie tych dzieci. To co jest ważne, TO TO, ŻEBY DAĆ RODZICOM WIARĘ, ŻE ICH DZIECKO TAKŻE MOŻE ZMIENIĆ SWOJE FUNKCJONOWANIE! Nie ma rzeczy nieodwracalnych, są tylko procesy, które wymagają po prostu czasu… Jelita muszą się zregenerować, muszą odrosnąć osłonki mielinowe na neuronach w mózgu,a ten proces zajmuje właśnie minimum rok… 

W przypadku dzieci specjalnych potrzeb do pracy oprócz terapii HiddenMind stosuję także pracę z bioenergią, ponieważ pozwala ona na szybszą odbudowę zniszczonego układu trawiennego oraz specjalną suplementację i probiotyki. 

To co należy dodać, to, że terapia ta jest nieinwazyjna i skuteczna.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *